Velika noč pri nas doma

Velika noč je največji krščanski praznik in kot takega ga naša družina praznuje na poseben način.

Gostujoči avtor

V današnjem svetu, polnem nekrščanskih navad, so nujno potrebni ljudje, ki so pripravljeni slaviti Boga tudi navzven. Z možem sva oba začutila, da Bog poziva vse nas, svoje ljudstvo, da smo sol zemlje in luč sveta tudi z načinom praznovanja Velike noči.

Življenje je prekratko in preveč pomembno, da bi ga zapravljali za prazne stvari. Za nas je tako celotni postni čas postal čas, ko se družina v večji meri posveča drug drugemu in tudi vsak sebi.

Slavimo ponižno, priznavamo na več načinov, da Bog vlada nad našim življenjem. Veliko se pogovarjamo in se kolikor je le mogoče vsak dan skupaj udeležimo svete maše.

To je čas, ko se televizija skoraj ne prižge, ko poskušamo izkazovati Bogu, da smo šibki mi in da je On močan. V tem času se kot družina skupaj pripravimo na sveto spoved in se je v tednu pred veliko nočjo tudi skupaj udeležimo.

Do zadnjega kotička se trudimo pospraviti naš dom in urejanje izkoristimo tudi za pogovor o tem kako pomembno je, da uredimo tudi sebe, svoje srce, dušo … Predvsem pri mlajših otrocih skušamo posebej poudariti urejanje odnosov do drugih in spoštovanju Stvarnika.

Da bi imeli za kvalitetno pripravo na praznike dovolj časa, vsako leto na Veliki četrtek in Veliki petek kot starša najaviva odsotnost otrok v šoli. Razlog, ki ga navedeva je enostaven in vedno isti: »Ker smo ljudje, ki svojo vero živimo, napovedujemo odsotnost od pouka zaradi poglobljene priprave na največji krščanski praznik«.

Odzivi so bili zanimivi in različni – pač odvisno od učiteljice, pa tudi sošolcev, toda z leti so se vsi na tovrstno napoved navadili. Vesela sva, da lahko s svojim odnosom sporočava družini, sorodnikom in okolici, da se svoje vere ne sramujemo, je ne skrivamo in jo živimo. To je najmanj kar lahko storimo.

»On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov, strt zaradi naših krivd. Kazen za naš mir je padla nanj. Po njegovih ranah smo bili ozdravljeni.« (Iz 53, 2-5) Bodimo to, kar smo in naj božji načrt za naše življenje ovrednoti naše prioritete.

Melita Podobnik

Verjamemo v dobre zakone in družine!

Res je. Tudi med nami so pari, ki jim ni uspelo. Pari, za katere se nam zdi, da nimajo dobrega zakona. Toda naš pogled je omejen. In vse prevečkrat ga usmerjamo tja, kjer gredo stvari narobe. Ne vidimo velike slike. Kakšna pa je velika slika?
Uredništvo

Iskanje zob in vtikanje uhana v nos med cerkvenimi klopmi?

Nekoč naju je z ženo pot vodila mimo enega od romarskih krajev pa sva zavila še v tamkajšnje svetišče. Bilo je zgodnje popoldne, ko ni bilo svetih maš in obredov. Skratka čas, ko si sam s svojim Bogom, ko lahko tiho moliš, brez besed izliješ svoje stiske in bolečine ter prisluhneš odgovorom. V cerkvi je bilo le nekaj redkih romarjev. Usedla sva se stran od drugih in tedaj sem jo opazil ...
Franci Šinkar

“Tega blagoslova ne bi videli, če bi upoštevali njeno željo po čimprejšnji smrti”

Globoko me prizadene dejstvo, da bomo na referendumu odločali o vrednoti življenja. Življenja, ki ga nismo sami načrtovali ali si ga podarili, pač pa nam je bilo podarjeno iz rok Gospodarja življenja z vsemi odtenki vred. Uporablja se jezik lažnivega sočutja, ki mu mnogi nasedejo, v številnih domovih naše dežele pa se pišejo zgodbe resničnega sočutja do bolnih, onemoglih in ostarelih, zgodbe hvaležnosti za življenje. Vas zanima del naše zgodbe?
Vilma Siter

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.