Korona virus: Ne bodimo sužnji strahu!

V čudnem času živimo. Naša življenja kroji virus. Virus, ki je že več mesecev glavna tema vseh medijskih poročanj. Strah nas je. (Skoraj) vse.

Marjeta Bec

V čudnem času živimo. Naša življenja kroji virus. Virus, ki je že več mesecev glavna tema vseh medijskih poročanj. In tudi glavna tema vseh pogovorov med ljudmi. 

Kako močno se je razprava o virusu že zajedla v naša življenja, dokazuje dejstvo, da imajo celo malčki, ki so komaj dobro shodili, besedo koronavirus že v svojem besedišču.

Vsi, ki jih virus zaradi zdravstvenega stanja ali starosti ogroža, živijo v strahu, da bi zboleli. Obstajajo tudi ljudje, ki v nevarnost virusa ne verjamejo, spremljajo pa takšne in drugačne teorije o motivih za nastanek virusa. Le-te vznikajo kot gobe po dežju. Ko bereš te teorije zarote, te res lahko postane strah. Prav vsaka od njih je namreč še bistveno bolj zastrašujoča od samega virusa.

Strah nas je. To nam je skupno.

Ali se zavedamo, da imamo prav vsi – ne glede na to, v katerem »taboru« smo se znašli – nekaj skupnega? Strah nas je. Nekatere hromi strah pred virusom, druge pa strah pred tem, da obstajajo centri finančne (ali pa kakšne druge) moči, ki bi v resnici lahko začeli krojiti svet po svojih merah.

Strah nas dela vodljive in podrejene. Če smo prestrašeni, ne moremo vklopiti razuma. Nismo sposobni ločiti zrnja od plev. In se pustimo voditi javnemu mnenju. Influencerjem, ki so našli novo »tržno nišo« z deljenjem svojih pogledov na aktualno situacijo.

Blagoslov koronavirusa

Mene ni strah. In ne verjamem v teorije zarote. Zadnje mesece vidim kot veliko priložnost in blagoslov.

Priložnost, da svoje življenje in življenja svojih najdražjih še bolj izročam v Božje roke. Priložnost, da se odpovem svoji potrebi po »imeti vse pod kontrolo«.

Blagoslov, ker me trenutna situacija sili v premislek, kaj od tega, kar smo delali do sedaj, bi bilo potrebno spremeniti. Najti nove načine in poti.

Zaupam, da ima Ta, ki me je ustvaril, dober načrt zame. Vse, kar se mi je v življenju do sedaj zgodilo, potrjuje to zaupanje.

Foto: Gerd Altmann, Pixabay

Verjamemo v dobre zakone in družine!

Res je. Tudi med nami so pari, ki jim ni uspelo. Pari, za katere se nam zdi, da nimajo dobrega zakona. Toda naš pogled je omejen. In vse prevečkrat ga usmerjamo tja, kjer gredo stvari narobe. Ne vidimo velike slike. Kakšna pa je velika slika?
Uredništvo

Iskanje zob in vtikanje uhana v nos med cerkvenimi klopmi?

Nekoč naju je z ženo pot vodila mimo enega od romarskih krajev pa sva zavila še v tamkajšnje svetišče. Bilo je zgodnje popoldne, ko ni bilo svetih maš in obredov. Skratka čas, ko si sam s svojim Bogom, ko lahko tiho moliš, brez besed izliješ svoje stiske in bolečine ter prisluhneš odgovorom. V cerkvi je bilo le nekaj redkih romarjev. Usedla sva se stran od drugih in tedaj sem jo opazil ...
Franci Šinkar

“Tega blagoslova ne bi videli, če bi upoštevali njeno željo po čimprejšnji smrti”

Globoko me prizadene dejstvo, da bomo na referendumu odločali o vrednoti življenja. Življenja, ki ga nismo sami načrtovali ali si ga podarili, pač pa nam je bilo podarjeno iz rok Gospodarja življenja z vsemi odtenki vred. Uporablja se jezik lažnivega sočutja, ki mu mnogi nasedejo, v številnih domovih naše dežele pa se pišejo zgodbe resničnega sočutja do bolnih, onemoglih in ostarelih, zgodbe hvaležnosti za življenje. Vas zanima del naše zgodbe?
Vilma Siter

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.