Slabokrvna vera

»Toda ti ostani pri tem, česar si se naučil in v veri sprejel, ker veš, od koga si se naučil« (2 Tim 3,14). Bojim se, da je med kristjani preveč takih, ki nimajo pojma o svoji veri – ne vedo, kaj sploh verujejo.

Gostujoči avtor

So kot plutovinast zamašek v morju, ki ga sem in tja nosijo in premetavajo valovi. Taki kristjani se zdaj ogrejejo za eno, v naslednjem hipu za drugo mnenje in nanje bolj vpliva knjiga, ki so jo nazadnje prebrali, kot tista, ki naj bi jo celo življenje poznali, Sveto pismo. Vsi smo strašansko zaposleni in se le redko zares ustavimo in vprašamo, kaj delamo oziroma kaj zares šteje in ima za nas vrednost; preveč smo zaposleni, da bi življenje in stvari resno pretehtali in se odločili, za kaj je res vredno živeti oziroma za kaj je vredno umreti. Rezultat takega načina življenja je »slabokrvna vera«. Gre za vero, ki ima v sebi ravno pravi odmerek resnice, da se na videz zdi podobna pravi veri, le da je v resnici prešibka, da bi nas mogla nagovoriti in spodbuditi k nekemu dejanju. Z drugimi besedami, je preveč slabokrvna (plitva oziroma približna), da bi imela na nas tako velik vpliv, da bi se odločili za nekaj, kar zahteva žrtev.

Slabokrvna vera je preslabotna – ne vzdrži pritiska – ko vas vaš najstnik izriva iz svojega življenja. Slabokrvna vera ne more obdržati zakona skupaj, ko romantika pojenjuje. Slabokrvna vera skoraj vedno utihne, ko se pojavijo vprašanja v zvezi z istospolnimi porokami oziroma posvojitvami otrok s strani homoseksualcev. Slabokrvna vera ne spodbuja in ne daje poguma, ko je treba spremeniti obnašanje oziroma se je treba upreti neodobravanju oziroma nasprotovanju »toka« (javno mnenje). Slabokrvna vera je kriva za pojavitev nove vrste krščanstva, ki se kot epidemija širi po naših domovih in naših cerkvah. To je vera z malo okusa, malo luči in malo vpliva. Ko je slabokrvna vera naš edini vir motivacije, ne moremo pričakovati, da bomo imeli trdna in jasna stališča, da se bomo za kakšno stvar zares zavzeli, in absolutne vrednote bodo izgubile svoj pomen in težo. Brez zdravega prepričanja in iskrenih ter srčnih načel, ki nam lahko pomagajo pri iskanju in hoji po pravi poti, smo, kot bi stali na pesku, ki ga morski val premika. Zmanjkuje nam trdne opore, ki jo tako potrebujemo za odgovorno življenje v skladu z zdravimi načeli. Čas je, da bi končno le slišali klic Božje besede, ki nam želi predstaviti delujoča svetopisemska načela. Če pa hočemo ta načela poznati, se moramo vanje poglobiti – v roke moramo vzeti Sveto pismo in ga iz dneva v dan pozorno prebirati. Že se sliši glas trombe, ki nas, kristjane, spominja, naj se vedno znova vprašamo: Kaj zares verujem? Danes svet potrebuje močno skupino takih vernikov, ki bodo zares sledili Kristusu in bodo s svojim življenjem in besedo pričali zanj.

VAJIN POGOVOR: Predstavljajte si, da ste na sodišču in vam sodijo, ker ste kristjan. Menite, da bi bila vaša prepričanja dovolj močna, da bi v veri vztrajali, ali bi se dali prepričati nasprotnikom?

VAJINA MOLITEV: Prosita Gospoda, da bi lahko vedno čvrsto stala na strani resnice.

Vir: Trenutki s teboj, Barbara in Dennis Rainey

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (2. del)

Božja bojna oprema je popolna zaščita, ki nam omogoča, da stojimo trdni v veri in vztrajamo v boju z duhovnimi sovražniki. Kaj je naša trdnost in gotovost v duhovnem boju?
Aleš Čerin
Nadangel Mihael (Jošt Snoj)

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (1. del)

V pismu apostola Pavla Efežanom najdemo zanimivo "vojaško besedilo", ki govori o duhovnih bojih, proti komu jih bijemo, kje naj zajemamo moč in o bojni opremi, ki nam jo Bog nudi. Na nas pa je, da bojno opremo poznamo, po njej sežemo in si jo nadenemo.
Aleš Čerin

“V meni je vulkan veselja in hvaležnosti po doživetem”

Ste že kdaj doživeli kaj tako lepega in veličastnega, da je v vašem srcu še dolgo hrumelo kot vulkan, ki se pripravlja na izbruh? ...
Dani Siter

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.