Besede, besede, besede …

V sosednji župniji poteka misijon. Misijonarjeva beseda je močno zarezala vame. Pa sem se vprašala, kako je mogoče, da se kakšna beseda usede v moje srce, druga me le oplazi in tretja se me sploh ne dotakne.

Gostujoči avtor

Od česa je to odvisno? Od vsebine sporočila, karizme govorca ali kakšnega drugega trenutka?

Živimo v času inflacije besed. Toliko vsega, kot je napisano in izrečeno danes, ni bilo še nikoli v preteklosti. Časopisi, revije, televizija, radio, internet, facebooki, twiterji itd. ponujajo odgovor na vsa vprašanja, ki se porajajo sodobnemu človeku. Na isto vprašanje dobiš nešteto odgovorov. Kakšen filter bi potreboval človek, da bi do njega prišlo le bistveno in ne bi zapravljal drobcev svojega časa za nepomembno?

Vse novice dneva bi zagotovo lahko izdali vsak dan v novi knjigi. Že res, da bi se nekatere besede ponavljale: kriminal, pretvarjanje, umor, kraja, laž, varanje itd. Po načelu: glavno je, da se piše in govori. Če pa je napisano resnično, danes ne zanima skoraj nikogar več. Važno je biti prisoten, se pojavljati s svojim prispevkom, komentirati, odgovarjati. Stranski učinki so znani: jeza, strah, depresija, stres …

Jezusova beseda pa je zajeta v drobni knjigi. On ne govori veliko, včasih pove celo v prilikah. A kljub temu njegove besede prebiramo že dva tisoč let. Že res, da tudi njegovim besedam včasih ugovarjamo, se o njih sprašujemo, premišljujemo. Mir, ki sledi, umiri srce in duha. Stranski učinki so znani: veselje, ljubezen, sočutje, dobrota …

Kako torej nabrusiti svoj um, da bo zmogel razpoznati vse, kar prihaja do mene? Odgovor prihaja po Besedi: »Božja beseda je namreč živa in dejavna, ostrejša kakor vsak dvorezen meč in zareže do ločitve duše in duha, sklepov in mozga ter presoja vzgibe in misli srca« (Heb 4,12).

Če bom imela nabrušeno uho, ne bom do sebe spustila vsega, kar slišim oziroma bom to zmogla prečistiti in odvreči. Če bom imela nabrušen jezik, ne bom izrekla vsega, kar mi bo padlo na pamet. S spoznavanjem Božje besede bom znala prepoznati pasti časa v katerem prav zdaj živim in potem to odsevati naprej.

Beseda, izrečena danes, lahko zadane čez petdeset, sto let, pravi misijonar. Da bi iz mojih ust prihajala le tista, ki bi prihodnje rodove božala, oplemenitila, utrdila v preizkušnjah prihodnjih časov, si želim. Da bi pod mojim peresom nastajala le tista beseda, ki bi mojim vnukom kazala pravo pot. Pot, ki pelje v naročje Nebeškega Očeta.

Skrhana beseda ne najde poti do srca. Ker je bila misijonarjeva beseda nabrušena, se je usedla vame. Če si odkrito priznam, sem prav zdaj že precej skrhana. Potrebujem brus. Odprem Sveto pismo in zaprosim: nabrusi me Gospod, v vsem kar sem.

Tanja Mlakar

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (2. del)

Božja bojna oprema je popolna zaščita, ki nam omogoča, da stojimo trdni v veri in vztrajamo v boju z duhovnimi sovražniki. Kaj je naša trdnost in gotovost v duhovnem boju?
Aleš Čerin
Nadangel Mihael (Jošt Snoj)

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (1. del)

V pismu apostola Pavla Efežanom najdemo zanimivo "vojaško besedilo", ki govori o duhovnih bojih, proti komu jih bijemo, kje naj zajemamo moč in o bojni opremi, ki nam jo Bog nudi. Na nas pa je, da bojno opremo poznamo, po njej sežemo in si jo nadenemo.
Aleš Čerin

“V meni je vulkan veselja in hvaležnosti po doživetem”

Ste že kdaj doživeli kaj tako lepega in veličastnega, da je v vašem srcu še dolgo hrumelo kot vulkan, ki se pripravlja na izbruh? ...
Dani Siter

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.