Regijska srečanja: “Veselje, ko pridemo skupaj”

Prve misli naših regijskih voditeljskih parov, ko jih čaka organizacija regijskega srečanja, bi lahko bile: vabljenje, prilagajanje termina, zasedenost, bolezni, neodzivnost … Potem pa so to srečanja, ko ura prehitro teče in bi si na koncu imeli še toliko za povedati, a je žal treba domov. Tole je eden od odzivov: »V DiŽ-u čutim veselje, ko pridemo skupaj. Čutim se kot del velike družine.«

Mojca Nuč

Prve misli naših regijskih voditeljskih parov, ko jih čaka organizacija regijskega srečanja, bi lahko bile: vabljenje, prilagajanje termina, zasedenost, bolezni, neodzivnost … Potem pa so to srečanja, ko ura prehitro teče in bi si na koncu imeli še toliko za povedati, a je žal treba domov. Takole je eden izmed naših voditeljskih parov povedal na regijskem srečanju:

»V DiŽ-u čutim veselje, ko pridemo skupaj. Čutim se kot del velike družine.«


Raznolike in vsaka v svojem tempu

Devetnajst regijskih srečanj od petindvajsetih je že bilo izpeljanih v spomladanskem času. Vsa srečanja so bila zasnovana z uvodnim duhovnim delom (molitvijo, slavljenjem in podelitvijo ob Božji besedi) ter drugim praktičnim delom (najprej medsebojnim spoznavanjem in nato podelitvijo delovanja zakonskih skupin) in na koncu sklenitev molitvene verige za eno leto. Pa seveda vedno z zaključkom ob hrani in pijači.

Težko je povzeti neko skupno točko poročil o delovanju zakonskih skupin, ker je vsaka zase edinstvena. Kar bi bilo morda največ skupinam skupno, je to, da niso obremenjeni z gradivi v smislu, da bi morali v enem srečanju predelati celotno lekcijo, pač pa teme predelujejo vsaka v svojem tempu. Nekateri si teme izbirajo in pripravljajo sami, kar jih pač nagovarja. Zaenkrat je več navdušenja še vedno nad gradivi v tiskani verziji. Zanimiva je bila ideja dveh skupin, da sta si za gradivo vzeli kar Genezo23; v enem srečanju obdelajo en dan od 23-ih.


Izzivi vodenja

Večji del skupin se srečuje po župniščih, nekatere po domovih. Žal je vedno več skupin brez duhovnega spremstva, včasih je duhovnik le še občasno ali del srečanja lahko prisoten. Kar nekaj skupin spremljajo redovne sestre, kar je tudi velik duhovni doprinos.

Mnoge skupine pri vodenju krožijo. Na takšen način se pari potem tudi lažje opogumijo in prevzamejo samostojno vodenje skupine. Nekateri skupine so še odprte za sprejem novih parov, predvsem tiste, ki so še na začetku ali če se jim je zgodil osip. Nekatere skupine so zelo inovativne pri izpeljavi še drugačnih načinov druženja, si organizirajo skupne duhovne vaje, gredo npr. na bowling, na kakšne izlete, organizirajo razne skupne dejavnosti po župnijah …


Klic na pomoč

Zaznati pa je bilo letos več primerov odhodov parov iz naših zakonskih skupin in, kar zelo boleče zareže, tudi ločitev. Mnogi izmed teh parov odidejo brez obrazložitve. Voditeljski pari poročajo o težkem soočanju celotne zakonske skupine s takšnimi odhodi. Klic na pomoč na tem področju je bil vzet na znanje in v tej smeri tudi že tečejo naši pogovori in načrtovanje, kako tem problemom prihajati nasproti.

Vsem regijskim voditeljskim parom, ki so že organizirali regijsko srečanje čestitke in zahvala ter Božjega blagoslova pri izpeljavi tistim, ki ga še bodo. In Bogu hvala za vse te naše male skupnosti!


Foto: arhiv DiŽ

Kaj je najboljše pri DiŽ-u?

Na nedavnem praznovanju izjemnih 25 let delovanja Družine in Življenja smo imeli priložnost postaviti nekaj kratkih vprašanj udeležencem in jih povprašati, kaj jim pomeni DiŽ. Vzdušje na Brezjah je bilo prežeto z navdušenjem, hvaležnostjo in veseljem ob živi veri, živahni skupnosti ter medsebojni povezanosti. Prav to so izražali tudi odgovori zakoncev, družin in mladih animatorjev, ki so na različne načine del DiŽ-eve zgodbe. Kaj so povedali?
Uredništvo

Meditacija izpod „neke oljke“ na Brezjah

Z možem sediva drug ob drugem. Čutim ga ob sebi, čeprav se ne dotikava in sem pred božajočimi poznopomladnimi žarki zaprla oči. Prijetno je. Glasba boža navznoter. Zazrem se v oljko pred seboj. Kdaj se je znašla tu? Stara mora biti. Gotovo več kot četrt stoletja ...
Saška Ocvirk

Kako sta ena oddaja in srečanje spremenila najino življenje

Verjameš, da Bog kliče in deluje tudi skozi vsakdanje dogodke? Tudi, ko sploh ne pričakuješ? Preberi zgodbo Mirka in Darje, ki kaže, kako lahko ena na videz nepomembna podrobnost postane začetek čisto novega poglavja v življenju. Morda ob njej spoznaš, da je tudi tebe Bog že večkrat nežno povabil na pot ...
Mirko Robba, Uredništvo

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.