“Hodi za menoj!” (Lk 9,59)

Kaj pomeni »hoditi za nekom«? To preprosto pomeni: nekomu slediti - hoditi po poti (stopinjah), po kateri gre tisti, za katerim gremo. Komu pa sploh hočemo slediti? Sledimo tistemu, ki mu zaupamo in vemo, da ve, kam gre in kam nas želi popeljati.

Dani Siter

Ko je Jezus vabil ljudi, ki jih je srečal z besedami: »Hodi za menoj!«, so se redki takoj odzvali. Eni so imeli tak izgovor, drugi drugačen. Eni so imeli ostarele starše, drugi delo na polju, tretji so trgovali …

Kaj pa jaz? So besede »Hodi za menoj!« namenjene tudi meni? Danes, v 21. stoletju? Jih sredi hrupa, ki me obdaja (radio, televizija, internet, zaposlenost, hobiji …) sploh slišim? In če jih slišim, kakšni so moji izgovori? Koga moram jaz pokopati? Katero njivo moram jaz obdelovati in katero kupčijo prej skleniti?

Sicer pa je morda še pomembneje, da se najprej vprašam, kako želi Jezus, da hodim za njim? Mar pričakuje, da se bom vsemu odpovedal in šel za njim »brez torbe in palice« v misijone? Kaj pa če želi, da mu sledim v preprostih in vsakdanjih stvareh, da svoje poslanstvo moža, očeta, matere, žene, babice, dedka, sina ali hčere, delavca in farana zvesto in dosledno opravljam? Kaj pa če od mene želi le to, da se z njim vsak dan »dobim na kavici« in mu zaupam svoje želje, stiske, potrebe in se mu zahvalim za vse, kar prejemam – za življenje, zdravje, hrano, obleko, moje najbližje, domovino, prijatelje, novinarje, mojega župnika …?

Lahko smo prepričani, da tudi danes Jezus hodi po poti mimo nas (Lk 9,57) in nas vabi z istimi besedami: »Hodi za menoj!« Tudi danes nas kliče: »Pridite k meni vsi, ki ste utrujeni in obteženi, in jaz vam bom dal počitek« (Mt 11,28) in na druge mestu: »O vsi, ki ste žejni, pridite k vodi, in vi, ki nimate denarja, pridite, kupite in jejte! Pridite, kupite brez denarja, brez plačila vino in mleko!« (Iz 55,1).

O, da bi danes ne preslišali njegovega klica in bi brez izgovorov krenili za njim!

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (2. del)

Božja bojna oprema je popolna zaščita, ki nam omogoča, da stojimo trdni v veri in vztrajamo v boju z duhovnimi sovražniki. Kaj je naša trdnost in gotovost v duhovnem boju?
Aleš Čerin
Nadangel Mihael (Jošt Snoj)

Moč in zaščita za vsakodnevne duhovne boje (1. del)

V pismu apostola Pavla Efežanom najdemo zanimivo "vojaško besedilo", ki govori o duhovnih bojih, proti komu jih bijemo, kje naj zajemamo moč in o bojni opremi, ki nam jo Bog nudi. Na nas pa je, da bojno opremo poznamo, po njej sežemo in si jo nadenemo.
Aleš Čerin

“V meni je vulkan veselja in hvaležnosti po doživetem”

Ste že kdaj doživeli kaj tako lepega in veličastnega, da je v vašem srcu še dolgo hrumelo kot vulkan, ki se pripravlja na izbruh? ...
Dani Siter

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.