Edini način, da pobegneš iz preizkušnje, je, da greš skozi preizkušnjo

Pravo vprašanje ni, kaj narediti, če pride preizkušnja, temveč KO pride preizkušnja. Z njimi se soočamo vsi. In prav preko preizkušenj Bog najbolj deluje. "Smo kot kruh, ki postane dober šele po peki, človek pa skozi trpljenje," je med vtisi zapisala ena od udeleženk seminarja.

Marjeta Bec

V januarju smo po nekajletnem premoru ponovno izvedli seminar Ko pridejo preizkušnje, ki ga vodijo Sara in Bojan Doljak ter Miran in Metka Brozovič. Zaznamovani s preizkušnjo bolezni (rak in multipla skleroza) ter s finančnimi preizkušnjami, so nas popeljali skozi svoje življenje z živim pričevanjem, v katerem se je smeh prepletal s solzami.

S preizkušnjami se soočamo vsi

Udeleženci seminarja – tudi sami v mnogočem preizkušani – so si med seboj podelili, s kakšnimi preizkušnjami se srečujejo in kako se z njimi soočajo. Kot vedno naglasijo voditelji seminarja: pravo vprašanje ni, kaj narediti, če pride preizkušnja, temveč KO pride preizkušnja. Z njimi se soočamo vsi. In prav preko preizkušenj Bog najbolj deluje.

Roberto je nagovorilo, »kako neposredno in iskreno, brez sramu in zelo “naglas” so pričali o težkih preizkušnjah in s tem premaknili tradicionalne okvirje klasičnih vernikov«.


Nismo sami

»Izjemni pričevalci, ki imajo tudi velik talent za podajanje svojih izkušenj, sveta maša s čudovito pridigo, možnost za sveto spoved in pogovor,« je poudarila Polona.

Borut odhaja domov s spoznanjem, »da smo vsi na takšnih ali drugačnih preizkušnjah oziroma, da nismo sami v preizkušnjah ter seveda, da lahko vedno računamo na Božjo pomoč, ne glede na to, kako huda je preizkušnja, v kateri se trenutno nahajamo. Zelo iskreno in doživeto podajanje preizkušenj, ki so jih dali posamezni pričevalci skozi.« Hvaležen je za možnost spovedi in pogovora z duhovnikom.

Preizkušnje so dragocene

Veliko udeležencev je v vtisih zapisalo besedo potrpežljivost v preizkušnji in poudarilo, da domov odhajajo z zavedanjem, da je Bog z nami v prav vseh preizkušnjah.

Da so preizkušnje dragocene, je lepo ubesedila Katarina:

»Bog nas brusi in gnete. Smo kot kruh, ki postane dober šele po peki, človek pa skozi trpljenje.«


Foto: arhiv DiŽ

Mladi in stari niso za skupaj! Res?

Voditelji seminarja smo vedno znova navdušeni nad tem, kako zelo se starejša generacija trudi, da bi bila v oporo mladim in so se zato pripravljeni naučiti tudi česa novega. Čeprav so mnogi med njimi dali skozi težko šolo življenja, želijo svojim mladim dati drugačno popotnico. In to je res veliko znamenje upanja!
Marjeta Bec

Skupaj na poti žalovanja

Mnogi mislijo, da žalujoči doživljajo največjo bolečino ob pogrebu, toda resnica je precej drugačna. V tem času so običajno ob njih mnogi ljudje. Potem je vedno manj obiskov in klicev. Na dan začenja prihajati ostrina praznine, ki pa pogosto pride bolj do izraza po prvih mesecih, včasih tudi po enem letu. Takrat se šele v vsej polnosti zavedo, da so izgubili del sebe in da tega ne bo mogel nihče in nič nadomestiti ...
p. Ivan Platovnjak

Nekaj najboljšega, za kar sva se odločila do sedaj

"Všeč mi je, ker govorite iz življenja, zelo prizemljeno, in dobrega krščanskega zakona ne prikazujete kot nekaj nedosegljivega, rezerviranega samo za najbolj pobožno elito." (Bernarda) "Pred seminarjem večina zase misli, da tega ne potrebuje. Šele sedaj razumem najine težave in na kakšen način se lotiti reševanja." (Vid)
Marjeta Bec

Komentiraj

Revija DIŽ

V reviji bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v vajinem odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok.

Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje.

Darilni bon

Seminar v obliki darilnega bona je izvrstno darilo za poroko, rojstni dan, obletnico poroke … ali pa za izkazovanje pozornosti in hvaležnosti.
Mnogo parov se tudi odloči podariti seminar zakoncema, ki sta v stiski in bi jima rada pomagala pri gradnji odnosa.